Strona główna  - Gajówka Mikołaja w Łopusznej
Gajówka Mikołaja w Łopusznej

Gajówka Mikołaja to funkcjonujący od 2010 roku obiekt edukacyjno – wystawienniczy Gorczańskiego Parku Narodowego w Dolinie Łopusznej. Położony jest przy południowej granicy Gorczańskiego Parku Narodowego, na trasie spacerowej oznakowanej biało-czerwonym kwadratem, prowadzącej od Muzeum Dwór w Łopusznej na polanę Żubrowisko, położoną głęboko w dolinie.
Turyści przyjeżdżający do Łopusznej komunikacją miejską z Nowego Targu (linia nr 5) z ostatniego przystanku przy Ośrodku Zarybieniowym „Pstrąg” mają do pokonania odcinek ok. 4 km.
Osoby poruszające się samochodem mogą dojechać drogą asfaltową do ostatnich zabudowań Zarębka Średniego, skąd dojdą piechotą ok. 1,5 km do Gajówki Mikołaja.
Do odwiedzenia Gajówki warto przygotować się jak na wycieczkę terenową. Znaczna część trasy wiedzie drogą gruntową, która w wielu miejscach jest kamienista i błotnista, dlatego trzeba mieć obuwie turystyczne.
W pobliżu obiektu znajdują się dwie atrakcyjne ścieżki przyrodnicze: „Partyzancką ścieżką na Turbacz” i „Z Łopusznej na Jankówki” oraz szlak spacerowy na polanę Żubrowisko.

W roku 2022 udostępnianie ekspozycji w Gajówce Mikołaja wraz z zajęciami edukacyjnymi dla turystów indywidualnych, grup rodzinnych w okresie od maja do września, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach 10.00 - 16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00). W pozostałe dni (z wyjątkiem sobót, niedziel i dni świątecznych) Gajówkę Mikołaja otwieramy tylko dla grup - na pisemne zamówienie, po uprzednim uzgodnieniu terminu.

Zajęcia edukacyjne w Gajówce Mikołaja - oferta

Historia obiektu

Co się wydarzyło w Gajówce:

- sprawozdanie 2016

- sprawozdanie rok 2015

 
 

Positive-Power
KSIĘGA GOŚCI | DODAJ DO ULUBIONYCH | POLEĆ ZNAJOMEMU | MAPA STRONY
BIP
Wersja polska
Wersja niemiecka
Wersja angielska